Superki

Wynalezek

"Podatne USB"-koniec z irytacją :)

12:51 02.08.2013
Nie wkurza Was gdy próbujecie wsadzić wtyczkę USB do gniazda w komputerze i zawsze nie pasuje stroną ? Wynalazek Polaka całkowicie rozwiązuje ten problem. Zaprojektowane przez niego "podatne gniazdo" zawiera wewnątrz specjalną listewkę, która dopasowuje się do wtyczki urządzenia. Jak objaśnia sam wynalazca:

"Większość użytkowników pendrive'ów dostrzega dużą niewygodę przy wkładaniu urządzenia do komputera, ponieważ często umieszcza urządzenie złą stroną. Celem wynalazku jest zlikwidowanie tego problemu poprzez modyfikację gniazda USB znajdującego się w komputerze. Zmiana polega na zastosowaniu elastycznej konstrukcji listwy portu, która dostosowuje się do ułożenia końcówki USB podłączanego urządzenia."

Co niemniej ważne, zmianie nie uległy gabaryty gniazda. Mogą być zatem bez najmniejszego problemu montowane w miejscu starych USB. Nowy port nie stracił też kompatybilności z poprzednimi typami. Nie będziemy więc musieli wymieniać posiadanych już kabli USB i przenośnych pamięci na nowe, zgodne z "polską wtyczką".

Niestety, zanim rewolucyjne w kwestii komfortu użytkowania gniazdo wejdzie do produkcji może minąć jeszcze sporo czasu. Póki co "podatne USB typu A" znajduje się na dość wczesnym etapie, a w Genewie ( złoty medal za to rozwiązanie),prezentowano zaledwie makietę technologii. Mimo to, wniosek patentowy został złożony już w czerwcu 2012 roku, kiedy powstała sama koncepcja.

0 osób uważa że jest Super

0 osób poleca

Komentarze

rekomendacje i inspiracje
Zarejestruj

albo

Zarejestruj się Facebookiem