Superki

DeLonghi

Nespresso Latissima

14:07 02.12.2013
Tym razem chciałem Wam polecić fajny ekspres do kawy firmy DeLonghi-model nespresso latisima.

Nie byłbym sobą gdybym oprócz tego co mi się podoba, opisał, to co mi się w nim nie podoba (tak dla przyszłych użytkowników). Na plus należy zaliczyć design i jakość wykonania oraz możliwość łatwego podpięcia pojemnika na mleko, które można spieniać w 3 różnych trybach "puszystości". Rozwiązanie z kapsułkami to fajna opcja-wygodna i czysta. Na korzyść wyboru tej maszyny, przemawia też fakt bardzo szerokiego wyboru kaw, chyba z 50 rodzajów-różne kolory kapsułek odpowiadają różnym smakom oraz przeznaczeniu kawy (np. duże Lungo czy też małe espresso). Można też wybierać spośród kaw kofeinowych i bezkofeinowych. W katalogu, kawy są też opisane w zależności od ich mocy-w skali od 1 do 10 - to też fajna opcja dla wymagających.

Są też słabe strony tego urządzenia:
- kapsułki z kawą są relatywnie słabo dostępne (albo w sklepie stacjonarnym w Warszawie albo przez internet)
- kapsułki z kawą są drogie (1,5 pln jedna kapsułka-dla porównania w tchibo taka kapsułka to ok. 70-80 gr)
- akcesoria do ekspresu (szklanki łyżeczki itp) są estetyczne i ładne ale relatywnie drogie, przy tym słabe jakościowo. Przez ostatnie 2 lata zużyliśmy 15 szklanek do lungo (wytłukły się podczas mycia w zmywarce)

Generalnie polecam ten sprzęt, kapsułki to wygodna forma, przy czym jakość kawy jest porównywalna do tej z automatu tradycyjnego - na minus to kolejna sprawa na głowie do załatwienia przynajmniej raz w miesiącu (zamawianie kapsułek co najmniej 1 raz w miesiącu)

0 osób uważa że jest Super

1 osoba poleca

Komentarze

rekomendacje i inspiracje
Zarejestruj

albo

Zarejestruj się Facebookiem